Staré končí, nové začína

Dnes som dosníval svoj mladícky sen o systémovom administrátorovi. Sníval sa mi dlhých 6 rokov. Pracoval som v ňom prvý 4 roky veľmi usilovne z veľkým zanietením a prudko ma napĺňal čo do zmyslu, kreativity i peňaženky. Naučil som sa veľa nových vecí, napríklad ako fungujú “počítače pre veľkých chlapcov”, pocestoval som vďaka tomu z jedného konca planéty na druhý a potom naspäť, stretol som zaujímavých a inšpiratívnych ľudí, pracoval s nevšedným hi-end technológiami (OpenVMS, Alpha, Itanium…).


Úprimne, zmenilo mi to život. Nemusel som pred každou výplatou riešiť kde zohnať prachy na život, čo mi poskytlo dostatok času venovať pozornosť iným aspektom života. Dobrá práca, dobrý plat a nejaký ten voľný čas navyše. Karta sa začala obracať, keď som dosiahol môj osobný vrchod administrátorčiny – vysoká zodpovednosť, samostatná koordinácia projektov, možnosť ovplyvniť rozhodovanie o budúcom smerovaní firmy v obore, menej exekutívy, minimálny kontakt s nevzdelanými užívateľmi, zaujímavá práca – proste paráda.

Dnes som tam bol naposledy. Syndróm vyhorenia.

Pocity sú veľmi pokojné. Neutiekol som štýlom “po mne potopa”, ale priateľsky sme sa rozišli, odovzadal som svoju knowledge, posťahoval som si zdieľanú knowledge, odovzdal čo bolo treba. Čistý stôl po mne zostal, žiadne zvyšky ani ostatky.

TERAZ. Hlava plná plánov, zápisník plný plánov. Plánov ktoré zrkadlia moje nové sny, ktoré majú hlbší zmysel ako “sillicon life support” pre stroje, ktoré pomáhajú vyrábať odpadky (komponenty do spotrebnej elektroniky). Začína nové etapa môjho života.

Mám víziu, vieru i vôľu. Mám energiu, odhodlanie, silu a vášeň. Viem čo chcem, viem kedy to chcem a aj viem ako to urobím.

Som zvedavý ako dieťa na to čo ma stretne na novej ceste s viac ľudmi a oveľa menej počítačmi. 🙂

Pôjde to ako po masle.
Lepšie ako tento blog,
dnes mám písací blok.
A obkročný rým nedám.
Lebo som v noci nespal.

🙂


Text bol prevzatý z kyberia.sk.


Ako sa Ti páči tento príspevok?
Podeľ sa o svoj názor v diskusii pod článkom, zdieľaj ho na svojich sociálnych sieťach.
Ak sa Ti páči čo robím, podpor moju ďaľšiu tvorbu.

Ľubomír Harmanovský

Žijem svoj život najlepšie ako viem. Mojimi hodnotami sú pravda, sloboda, tolerancia. Venujem sa informačným technológiam, rozvoju mysle i tela, udržateľnosti, pozitívnym a transformatívinym zmenám, aktivizmu... Mnohé svoje aktivity sa mi podarilo spojiť v občianskom združení Sieť Dobra, ktorého som zakladateľom.