S0103 Martin Poliačik: O kritickom myslení a svetielkach

VOLNE s lubomierom
VOLNE s lubomierom
S0103 Martin Poliačik: O kritickom myslení a svetielkach
Loading
/

Hlavná téma rozhovoru s Martinom Poliačikom bolo kritické myslenie. Dozviete sa niektoré princípy a prínosy kritického myslenia do praktického života. Rozprávali sme sa aj o knihe “Poriadok v hlave“, ktorá je esenciou jeho dlhoročných skúseností ako spoluzakladateľa a lektora Akadémie kritického myslenia. Martin pôsobil aj v Slovenskej debatnej asociácii ako výkonný riaditeľ.

Voľne sme sa však dotkli rôznych tém, napríklad jeho 10 ročného pôsobenia v politike, covidu, ezoteriky, liečiteľov, zázrakov na dĺžku ruky, ale aj o možnej významnej roli Slovanov vo vývoji dejín 21. storočia.

Jedným z dôvodov prečo som Martina pozval bola technika “láskavej kritiky”, ktorú v podcaste vysvetľuje. V dnešnej dobe konfliktného chaosu na sociálnych sieťach ale aj v živých rozhovoroch môže táto zručnosť priniesť viac porozumenia medzi ľuďmi.

Rozhovor som si užíval a rozprávali sme sa naozaj voľne.

P.S.: Martin má aj firmu na predaj záťažových prikrývok https://www.zoras.sk/

Podarilo sa mi nespustiť nahrávanie na zoome, tak aspon screenshot. 🙂

Všetko o podcaste VOLNE s lubomierom


Ako sa Ti páči tento príspevok?
Podeľ sa o svoj názor v diskusii pod článkom, zdieľaj ho na svojich sociálnych sieťach.
Ak sa Ti páči čo robím, podpor moju ďaľšiu tvorbu.

Ľubomír Harmanovský

Žijem svoj život najlepšie ako viem. Mojimi hodnotami sú pravda, sloboda, tolerancia. Venujem sa informačným technológiam, rozvoju mysle i tela, udržateľnosti, pozitívnym a transformatívinym zmenám, aktivizmu... Mnohé svoje aktivity sa mi podarilo spojiť v občianskom združení Sieť Dobra, ktorého som zakladateľom.