Pan Policajt

Dnes som siel s dcerkou z vyletu z Beckova do NMnV a po ceste som blikol oproti iducemu autu – nesvietili mu svetla. Asi o 2km dalej bola hliadka a zastavili okrem inych aj mna. Stiahol som okienko, Pan Policajt (velke “P”) pozdravil a strcil mi ruku do auta a ZAPOL MI SVETLA. Trdlo som ich zabudol zapnut – hlavne ze blikam inym (!).

“Pan Vodic, za nerozsvietena svetla Vam mozem hrozi pokuta az do vysky (tusim) 60€, pripravte si doklady.” A odisiel nieco riesit ku kolegovi. Medzitym som vybral technicak, vodicak, obcanku a Policajt prisiel ku mne.
S usmevom pravdivo hovorim: “Toto sa mi stava asi raz za tyzden ze zabudnem zapnut svetla a este pred chvilou som blikol tipkovi oproti ze ich ma zhasnute. Nedalo by sa to vyriesit nepomenutim Pan Policajt? Ale vestu mam po ruke!” – “Co prosim?” “Vestu mam v interieri vozidla.” Policajt na to: “To je dobre, mate pri sebe 16€ pan vodic?” Pozriem do penazenky a pravdivo odvetim ze mam. Uz som sa zacal s eurasikmi lucit. “Tak za ne kupte dcerke cokoladu. Dovidenia.”

Uctivo som mu podakoval nastartoval auto a odisiel. Este som mu zamaval pri odchode. Vikinka sediaca vzadu na sedacke dala za celou scenkou len bodku: “To bol dobry ujo Policajt.” Iba som dosvecil ze Vikinka ma pravdu.


Ako sa Ti páči tento príspevok?
Podeľ sa o svoj názor v diskusii pod článkom, zdieľaj ho na svojich sociálnych sieťach.
Ak sa Ti páči čo robím, podpor moju ďaľšiu tvorbu.

Ľubomír Harmanovský

Žijem svoj život najlepšie ako viem. Mojimi hodnotami sú pravda, sloboda, tolerancia. Venujem sa informačným technológiam, rozvoju mysle i tela, udržateľnosti, pozitívnym a transformatívinym zmenám, aktivizmu... Mnohé svoje aktivity sa mi podarilo spojiť v občianskom združení Sieť Dobra, ktorého som zakladateľom.

One thought on “Pan Policajt

Comments are closed.