5 dôvodov prečo voliť SMER

Dnes je “IN” spisovať  rôzne super-duper dôvody, ako byť zaručene šťastný, ako získať nesmrteľnosť (chrústa) a podobne. A ja samozrejme nemôžem byť  taký trpák a byť   OUT- veď predsa mám  blog a treba sa vyjadriť k volebnej problematike. Ešte by si moje okolie myslelo, že som nejaký ignorant a vo mne vôbec nederieme fundovaný politický analytik.

1. Tvoj hlas aj tak nič nezmení

Určite poznáte osvedčenú anarchistickú mantru: „Keby voľby niečo mohli zmeniť, dávno by ich zakázali.“ V tom prípade nemáte čo získať ani stratiť . Život je len hra, tak prečo to neskúsiť v dospelosti. Môžme si zahrať hru: Ako hlboko môžeme až klesnúť?

2. Už nemusíte voliť  tzv. Menšie Zlo (TM)

Zvoliť ten najväčší politický odpad, aroganciu, cynyzmus je skvelá cesta ako prestať špekulovať kto je väčši a menší zmrd. Zvoľte najväčšie zlo a máte vystarané.

3. Spoznáte na vlastnej koži, čo znamená pojem “ficovolič”

Osobne nepoznám žiadneho voliča Smeru vo svojom okolí. Pravdou je, že so seniormi netrávim veľa času ale z tých 40% národa by sa teda aspoň jeden mohol objaviť. Na druhej strane poznám osobne poslanca, ktorého keď som stretol prvý krát – sa očividne za svoju stranícku príslušnoť hanbil. Už je “nezávislý”.

Voliť  Smer je v tomto prípade aktom jedinečnosti. 🙂

4. Poriadna bomba medzi oči

Keďže väčšina obyvateľstva sladúčko spí, bežná realita ho nezobudí. Ale ďaľšei štyry roky extrémnej politickej arogancie, rozkrádania, výsmechu ľudským hodnotám má akú takú šancu primäť  jedotlivca k činu. Jedinej reálnej ceste k zmene.

5. Istoty, žiadne prekvapenia

Máte radi predvídateľný život bez zmien? Vadí Vám sa prispôsobovať nejaký inováciám? Máte radi “staré a overené”? Ste lenivý, baví vás nadávať na politiku a všetko čo sa mihne okolo? V tom prípade je SMER jasnou voľbou a niet nad čím váhať.

UPOZORNENIE:
Pre čitateľov zo zníženou schopnosťu nadhľadu môže vyvolávať nevoľno, hnev, pocity agresie a záchvaty zúrivosti.

A ešte video o žirafe.


Ako sa Ti páči tento príspevok?
Podeľ sa o svoj názor v diskusii pod článkom, zdieľaj ho na svojich sociálnych sieťach.
Ak sa Ti páči čo robím, podpor moju ďaľšiu tvorbu.

Ľubomír Harmanovský

Žijem svoj život najlepšie ako viem. Mojimi hodnotami sú pravda, sloboda, tolerancia. Venujem sa informačným technológiam, rozvoju mysle i tela, udržateľnosti, pozitívnym a transformatívinym zmenám, aktivizmu... Mnohé svoje aktivity sa mi podarilo spojiť v občianskom združení Sieť Dobra, ktorého som zakladateľom.